Hizmetlerimiz

Temel Altı Su Yalıtımı

Temel perde duvarları, toprak dolgusunun yapıldığı andan itibaren sızıntı suları, geçici veya sürekli basınçlı yeraltı sularına maruz kalır. Temel çevresinde yapılacak drenaj uygulamaları ancak yeraltı suyunun basıncını düşürmede etkili olur; betonun su geçirimsizlik katkıları ile hazırlanması ise tam bir su yalıtımı sağlamaz.
Detaylı Bilgi

Çatı Teras Su Yalıtımı

Teras çatılar, kullanım amaçlarına göre kimi yapılarda üzeri kapatılarak canlı yüklere ve basınç kuvvetlerine, kimi yapılarda da üzeri açık bırakılarak yazın aşırı güneş etkisine ya da kışın kar yükü ve buzlanma etkisine maruz kalabilen, yapı içerisinde performans ve dayanım açısından doğru şekilde dizayn edilmesi gereken en kritik bölgelerden biridir. Bu nedenlerden dolayı, teras çatı bölgelerinde uygun yalıtım ve basma dayanımı değerlerine sahip bir Teras Çatı Yalıtım Levhası kullanılması gerekmektedir.
Detaylı Bilgi

Perde Su Yalıtımı

Temel ve perde duvarlar betonarme ve içerisinde bulundurdukları çelik donatıların korozyona uğramasına neden olurken yapının uzun yıllar dayanmasına engel olurlar. Polyurea, temel ve perde duvarlarda diğer su yalıtım çözümlerine göre yağmur suları, fiziksel hareketlere dayanım gösterebilen son ürün olması nedeniyle dikişsiz bir su yalıtımı kaplaması sağlarken ek yersiz ve toprak altı suları asitlerine en dayanıklı çözüm olmaktadır.
Detaylı Bilgi

Enjeksiyon Sistemleri

İki bileşenli poliüretan enjeksiyon ürünlerinde reaksiyonun gerçekleşmesi için ortamda su olmasına gerek yoktur, “A” ve “B” bileşenleri birbirine karıştığı anda reaksiyon başlar. Bu nedenle iki bileşenli, 1:1 karışım oranlı, Poliüretan enjeksiyon ürünleri, eş zamanlı çalışan pistonlar yardımı ile, iki ayrı hortumdan geçer; poliüretan enjeksiyon ürününün “A” ve “B” bileşenleri karıştırıcı uçta birleşerek reaksiyonu başlatır.
Detaylı Bilgi

Onarım ve Güçlendirme

Onarım yada güçllendirme nedir bilmek gerekir. Mümkün olduğunca bilinçsiz yapı güçlendirmelerinden kaçmak gerekir. Eğer yapı onarım ile kurtarılabiliyorsa onarıp işi bitirmek gerekir. Uç bir nokta verelim.Bir yapıda alt kat kolonuna bir kamyon çarptı ve zarar verdi, hasar oluştu.Bu kolonda mantolama yapılarak kesit büyütülüp sonuç elde edilmiş. Sadece olay kolon açısından değerlendirilerek hesap yapılmış ve güvende kalma amaçlı kesit buyutulmüş. Bu durumda niyet iyi ama yapılan işlem toptan yanlış. Bu kolonun mantolanarak kesitinin büyümesi rijitliğinin artması anlamına gelmekte ve kuvvet akışını değiştirmekte. Yapılan bu işlemden dolayı başka bir eleman yetersiz bir hale bile gelmiş olabilir.Bu durumda yapılması gereken kolonu onarıp ilk haline getirmek ve işi orada bitirmek olmalıydı.
Detaylı Bilgi

Zemin Kaplamaları

Mirbir Yalıtım, geniş yelpazedeki uygulama ihtiyaçlarınız için özel zemin kaplaması sistemleri tedarik eder. Endüstrideki uzun yıllar tecrübesiyle müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan yaratıcı ve yenilikçi zemin kaplaması ürünlerinin tedarik kısmında lider konumdadır. Zemin şartları farklı olduğundan dolayı, ürünlerimiz ideal zemin çözümlerini sağlamak için, teknik ve estetik kriterleri, maliyet dengesini, zaman kısıtlamalarını ve hızlı kurulumu karşılamak için geliştirilmiştir.
Detaylı Bilgi

Pasif Yangın Yalıtımı

Pasif Yangın yalıtımı yapılması, yangın esnasında olası yüksek ısı nedeni ile yapının mekanik basınçlara dayanması ve değişen detaylara göre çeşitli alanlarda gerekli işlevselliğin sağlaması için yangın bariyerleri oluşturulması amacı taşımaktadır. Özellikle yapı geçişlerindeki dikey açıklıklar ( elektrik ve mekanik şaftlar )yangın esnasında doğal baca görevi yaparak yangının saniyeler içinde yayılmasına neden olurlar. Dolayısıyla bu açıklıkların izole edilmesi için özel mastik, boya ve harçlar kullanılarak yangın bariyerleri oluşturulmalıdır.
Detaylı Bilgi
Detay Çizimleri